Červenec 2018

recenze - Černá labuť vzlétá

21. července 2018 v 18:44 | Ailiyah |  Recenze
Lee Carroll, čili dva manželé dali dohromady velmi zajímavou knihu, ke které jsem si právě sehnala pokračování. Nicméně to rozčarování že můj známý knihkupec pokračování nemá!!! No prostě jsem začala psát svůj vlastní konec a radši ho dopíšu dřív, než mi domů poštou přijde druhý díl :-D

Příběh vypráví o mladé dívce Garet (Margaret) Jamesové, která se náhodou zaplete do velmi nebezpečné hry. Vypustí na svět démony Zoufalství a Zmaru, setká se s alchymistou, ale také s úžasným, krásným a trochu temným Willem. Teď už je to jasné, Garet se hrozně moc zamiluje, ale pár jejích nových přátel ji před Willem varuje. A z obyčejné dívky se najednou stane hrdinka. Musí se učit spoustu nových nadpřirozených věcí, aby alchymistu přemohla.

A čím to začíná, abych nepředbíhala? Garet zabloudí do jedné uličky, vstoupí do klenotnictví a neznámý stařík jí slíbí dobré peníze za otevření stříbrné skříňky. Jenže tím, že ji otevře, se stane velká tragédie. Zoufalství a Zmar kráčí New Yorkem a Garet s dalšími nadpřirozenými bytostmi musí udělat vše, co je možné i nemožné. Tato hrdinka je totiž Strážní věž, má po matce důležité poslání. Podaří se Garet alchymistovi vzít skříňku a zavřít démony, aby nezničili celý svět?

Nikdy jsem ještě nečetla urban fantasy, takže jsem byla na knížku hodně zvědavá. Nejsem moc fanynka New Yorku, ale tohle se mi líbilo. Taková adult mě nadchla tím, že celý příběh je hodně čtivý a vzbuzuje chuť prostě číst dál. Rozhodně napínavé. Hlavní hrdinka je uvěřitelná a sympatická, její odvaha čtenáře až zaskočí.

Nějaké chyby? Po pravdě jsem celkem vybíravá čtenářka a knihu, která mě nezaujme, zahodím a dám do poličky. Tohle mě zaujalo až moc. Nemůžu si pomoct, jediné, co mě na knize vadilo, byla skutečnost, že nemám rychle po ruce pokračování :-)

Ale jo, možná bych mohla aspoň něco vytknout. Uvítala bych víc romantických scén, je to kniha pro holky (nebo ne?) a bylo by fajn se dočíst víc o vztahu Willa a Garet.

Jestli máte rádi romantické fantasy, upíry, démony, čaroděje a takové věci, určitě si to přečtěte. No comment, prostě se mi to líbilo.

95%