Listopad 2010

Anketa o poezii

25. listopadu 2010 v 15:34 | Ailiyah
Jo jo...

nově v kinech

22. listopadu 2010 v 14:41 | Ailiyah
Překládám stříbrného rytíře pro kamaráda z Británie. Možná sem kousíček dám. 
The silver knight: coming soon

Scardieu palanti

18. listopadu 2010 v 11:18 | Ailiyah |  PST - četba na pokračování :-)
Velké věci se dějí v malých komůrkách

1.

Sir Lawaine poplácal koně po šíji a odstrojil ho. Na chvíli se zamyslel a sedl si do vysoké trávy, která rostla nedaleko. Už pět let sloužil rodině Niterau. Thomas a Marianna celých pět let toužili po dítěti. Vyzkoušeli všelijaké léky a rady, ale vůbec to nepomohlo. Byli nešťastní. Jenže ve dvaceti sedmi letech Marianna otěhotněla.
Celé městečko Santorio si vyprávělo o tom, že "ta divná ženská" bude mít dítě, jako by to byl nějaký zázrak. Ovšem pro Thomase to zázrak byl... On i Marianna byli pro druhé cizinci, protože pocházeli z Arnoltu. Arnolt byla země na pevnině, ležící na pobřeží Velkého Bílého moře. A v tom moři ležel i ostrov "De Nieu Altros", kam se manželé přestěhovali. Sir Lawaine byl původem rytíř, sloužil Arnoltské královně, ale když se královna dozvěděla, že má poměr s její dcerou, princeznou Phoeninou, vyhnala ho i s malým chlapečkem, který dostal jméno Misty. Sir Lawaine utekl ze zámku a sloužil potom u svých známých, protože věděl, že se stěhují na ostrov.
Marianna s Thomasem měli svého přítele rádi a jeho synka taky. Ten den, kdy už pomalu přicházel večer, bylo Marianně těžko a tak se vrátila z pole domů, zatímco Thomas pilně okopával brambory. Marianna se nejdřív napila z džbánku. Venku bylo teplo, začínal měsíc Santon. Hrozny vína, které rostly před okny jejich domku, zrály. Mladá žena usedla na dřevěnou židli a složila hlavu do dlaní. Chvíli odpočívala a pak připravila svému drahému večeři. Ráno museli zavolat porodní bábu.
Je to chlapeček, zahučela porodní bába a usmála se na Mariannu. Potom pečlivě omyla děťátko. Za chvíli se odporoučela. Do dveří vstoupil Sir Lawaine a zadíval se na překrásné miminko. "Jak se bude jmenovat?", zeptal se. "Alexandr," odpověděla Marianna. Šestiletý Misty se přikradl do komůrky a veselýma očkama pozoroval Mariannu. Přinesl jí čaj a ona brzy usnula. Dítě uložili do kolébky.
Nikdo netušil, že toho rána byl zpečetěn osud celé Maiche.

Stříbrný rytíř pro věrné fanoušky

1. listopadu 2010 v 16:47 | Ailiyah
Takže...

Valí se na svět bomba v podobě stříbrného rytíře, hrdiny, který se nebojí ničeho. překoná vše a získá lásku nádherné ženy. vybojuje svobodu. je otcem Lucienna, osůbky veselé, která se časem přerodí také v muže, který dokáže být hrdinský. A co teprv třetí generace? Felician je mužem, po kterém touží nádherná elfka, ale on ji odmítne. je prostě příliš oddaný myšlence bojovat za spravedlnost a radost v očích malých dětí.

Co ty na to?

Budeš si číst o bitvě věků?

Tento příběh ti může něco dát.

Soon coming, working on it, still writing.

Ready, go.