Zatracené město

23. ledna 2007 v 15:42 | Ailiyah |  Próza
Motto: noc 18. - 19. 1. 07 pokus o psychologický horor

z(a)tracené město

…Šel jednou muž ulicí, zakopl o kámen a spadl. Když se zvedal, nadával a mezi jeho nadávkami se objevilo i: "Zatracenej kámen! Zatracená ulice! Zatracený město!!!"
O ROK POZDĚJI…
V denním tisku se objevila zpráva o tom, že desetiletou Anežku baví škola, že má město slibné plány do budoucna, sport a i to, že zítra bude mírně větrno. Marlén poprosila maminku, aby jí koupila kromě místních novin i žvýkačky. Zamyšleně došla až ke stánku s časopisy, aby si v "Radce přečetla nový seriál o sexuálních polohách. Stydlivě potom časopis zaklapla a položila ho do regálu. Pomohla mámě s nákupem a stihla jí přitom odvyprávět vše ze školy. Potkala i kamarádku. "Čau Maruš!" "Kolikrát ti mám říkat, že jsem MARLÉN!" "No jo, Dittrichová," prskne kámoška a obě se urazí.
"Ty žvejkačky stály skoro dvacku!" "Ty jí nic nedovolíš…" "Já? Já?!! A kdo jí asi koupil k Vánocům tu hifku, co?" Marlénini rodiče se přeli o to, kdo z nich je vlastně lepší rodič a Marlén to nezajímalo. Myslela na toho hezkýho kluka ze školy, jak se na ni dneska podíval. Fakt je hezkej, to jo. Namalovala na okno auta srdíčko. Všimla si, že se stmívá.. A venku je docela vítr. Měla z toho takovej pocit, z těch jeho očí… Né, jak von se jmenuje, Lukáš? Musím to zjistit. Chodí myslím do třeťáku.
Lak na nehty už zasychal, když k Marlén do pokoje přišla Anežka. "Maruško, hele, já jsem v novinách," ukazuje pyšně. ´Tu sousedovic přechytralou holku nesnášim,´napadlo Marlén, ale nahlas řekla: "Já vim, je to hezký." "Maruško, víš, v noci má bejt bouřka." "A co?" "Já se bojim," řekne Anežka jednoduše. Marlén už to štve. "Tak řekni mámě!" "Tvoje maminka…" "SVÝ!!!" zabouchne za ní dveře svého pokoje. A je klid. Ty vado, je jí deset a šíleně se bojí… a bouřky! Trapný! Takovýhle lidi nesnáší snad každý. Nebo ne?
Táta koukal na zprávy. "Srážky potrvají až do středy. Čekejte nárazový vítr, až 15 m/s." "Tati," kroutila hlavou Marlén, jak můžeš koukat na takový kraviny! Nojo, venku fouká a my tu máme tornádo! Hůůů…," tančí rozjařeně po kuchyni. "Ta holka je snad zamilovaná," pomyslel si táta a šel na počítač. V tu chvíli vypli proud.
"Kur…," nedořekla Marlén zaraženě, když v náhlé tmě zakopla o jakýsi předmět, ležící na schodech. Máma seděla v pokoji, majíc důvod, proč rozsvítit všechny své vonné i nevonné svíčky a vypadala spokojeně. Zato Marlén zuřila. Vybil se jí mobil a tu novou hifku od táty nemohla ani zapnout. "Běž spát," řekl jí táta.
V 10:06 jí vlítl do pokojíku. Táta. S baterkou v ruce. "Tati, zhasni to." "Marlén, teče nám sem voda, musíme…" "Nezájem," naštve se Marlén. "To okno blbě těsnilo už dřív, měli jsme ho vyměnit," šeptá maminka. Světlo zalije celý pokoj. Marlén napadne, že už zapli proud, ale ohlušující zahřmění ji uvede na správnou míru. Přitiskne k sobě plyšáka od Davida a spí dál.
… Šel jednou muž, zakopl o něco a spadl. Když se zvedal, všiml si, že pod sutinou je zbytek těla. Otřásl se a řekl:
ZATRACENÉ MĚSTO
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Proč jsi na tomto blogu???

Zajímá mně to... 33.3% (2)
Anička mi to řekla :-) 33.3% (2)
Zabrousil (a) jsem sem náhoudou. 33.3% (2)

Komentáře

1 Talliam Talliam | 23. ledna 2007 v 16:11 | Reagovat

Tyjo, to je docela drsný, ani newim, co si o tom mam myslet. Bude to mít pokračování nebo to je konec? Přimlouvám se za pokračoání, zajímá mě, co bude dál. :-)

2 ailiyah ailiyah | 24. ledna 2007 v 14:51 | Reagovat

no tak ja to vysvetlim:

ta holka, jak spala... na miste, kde stalo to mesto, byla ta vichrice nejvetsi, takze ho srovnala se zemi a vsichni tam umreli a jediny kdo se toho vlastne bal byla ta Anezka...

ten chlap na zacatku to mesto vlastne proklel a pak tam sel nekdo jiny (zachranar???) a bylo to pro nej hrozny, videt tam ty sutiny a ty mrtvoly a tak rekl: zatracene mesto.

je to dost divny,jsou tam az morbidni myslenky, pochazi to ze strachu o jeden zivot... o tom je i ta dalsi basnicka.

pro zasvecene: michal byl v nizozemi a nemecku a ja se o nej bala... a i o sebe.

3 ailiyah ailiyah | 24. ledna 2007 v 14:53 | Reagovat

no... mozna to pokracovani jeste napisu kdyz tak na to koukam :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.